SON TEKNOLOJİK CİHAZLARLA HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYORUZ !
23 Şubat 2018

Onkoloji Birimi son teknolojik cihazlarla donatıldı. Hastanemizde en küçük tümörler bile, cerrahiye gerek kalmadan, Sterotaksi yöntemiyle tedavi edilebiliyor. Onkoloji  merkezimizde hastalar, çoğu özel hastanede bile bulunmayan cihazlarla, hiçbir ek ücret ödemeden ve beklemeden tedavi olma şansına sahip.

 Uzman Dr, 3 medikal fizik uzmanı ve radyoterapi teknikerlerinin görev yaptığı ve her gün 120 hastaya hizmet veren Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi Onkoloji biriminin genel özellikleri şöyle: “Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi hastaların tümörlerini; kişiye özel olarak en gelişmiş tedavi planlama tekniklerinin kullanarak hazırlıyor ve son teknolojik cihazlarla ışınlıyor. 

Cihazların en büyük özelliği; gelişmiş radyoterapi planlama tekniklerini kullanabilmesi ve radyoterapiyi hatasız yapabilme olanağını sağlıyor.Bu merkezde hastalar, çoğu özel hastanede bile bulunmayan cihazlarla, hiçbir ek ücret ödemeden ve beklemeden tedavi olma şansına sahip. Toplam maliyetleri 20 Milyonu bulan bu cihazlar sayesinde; en küçük tümörler bile,  cerrahiye gerek kalmadan, yine bu gelişmiş planlama tekniklerinden olan Sterotaksi  (SRC/SBRT) yöntemiyle tedavi edilebiliyor.

Cihazlar günde toplamda yaklaşık 120 hastayı tedaviye alabilme kapasitesine sahip.Bölümde 5 uzman Dr, 3 medikal fizik uzmanı ve radyoterapi teknikerleri çalışıyor.

  • 1101_5.JPG
  • 34_4.JPG
  • 4909_2.JPG
  • 9044_1.JPG