Tarihçemiz


Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2002 yılında temeli atılmış,15 Kasım 2006 Tarihinde Hasta kabulune başlamıştır.Sağlık bakanımız Sayın Prof.Dr.Recep AKDAĞ'ın katılımıyla 2007 yılında açılış töreniyle tüm birimleriyle hizmete girmiştir.

62.200m2 sahip olup12 bloktan oluşan ve deprem yönetmenliğine uygun olarak inşa edilmiştir.Bağcılar,Esenler ve Güngören ilçelerinin kesiştiği yerde yaklaşık 2.000.000 nüfus kitlesine hitap etmektedir.

Geçmişte sadece hayalettiğimiz sağlık hizmetini,sizin için gerçekleştiriyoruz.Türkiye'yi Kamusal Sağlık Sektöründe fark yaratan Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesini sizinle buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.İleri Teknoloji,Bilgi ve konforu en üst seviyede hizmete dönüştüren personellerimizle,hizmetinizdeyiz. Hastaya güleryüz,hekime saygı prensibiyle hastata haklarını korumak ve tıbbi hatalardan uzak güvenli sağlık hizmeti sunmak için çalışmaktayız. 438 yatak kapasitesine sahip olan hastanemizde günde ortalama 5.000,Yılda ise ortalama 2.000.000 hasta muayene edilmektedir.1600 Personeli bulunan hastanemiz aynı zamanda 100'ün üzerinde poliklinikte hizmet vermekte ve teknolojik imkanlar açısından özel hastanelerde bile bulunmayan bir çok özelliğe sahip bulunmaktadır. Hastanemizde bulunan 213 hasta odasında 1 ve 2 şer kişilik özel yataklar,merkezi ısıtma sistemi,24 saat sıcak su ve havalandırma gibi özel imkankarıyla birlikte,hasta yakınları ve ziyaretçiler için ayrılmış ziyaretçi odaları,çocuk oyun salonları,açık ve kapalı otoparkla,300 kişilik konferans salonuyla hertürlü ihtiyacın tek bi yerden görüldüğü tam bir kompleks vazifesi görmektedir. 36 Yoğun bakım yatağıyla İstanbul'da en çok yoğun bakım yatağı olan hastanesi olmasıyla birlikte,hasta naklinde kullandığı 112 hava ambulansı hizmetiylede İstanbuldaki nadir hastanelerden biridir.Hertürlü İşlemin tamamen dijital ortamda yapıldığı,kağıtsız ve filmsiz olarak işlev gören hastanemizde, tetkikler günü birlik olarak yapılmaktadır.Bu sayede hastalarımızın işlemleri en kısa sürede yapılmaktadır.